انتخاب بهترین غذای سگ

در زمان مطالعه این مقاله، از گوش دادن به موسیقی نیز لذت ببرید.

انتخاب بهترین غذای سگ

انتخاب بهترین غذای سگ

انتخاب بهترین غذای سگ عنوان مقاله جذابی است که برای شما غزیزان آماده نموده ایم. در دنیای ایده آل، تمامی غذاهای سگ ها برابر ساخته می شوند. در عوض، صاحبان سگ با طیف وسیعی از گزینه ها روبرو می شوند که همگی ادعا می کنند بهترین غذای سگ موجود در بازار هستند. جستجویدر بین این گزینه ها برای یافتن یک برند غذایی سالم، مقرون به صرفه و جذاب برای حیوان خانگی شما اغلب باعث سردرگمی شما می شود. ما توصیه های تخصصی را برای کمک به شما در محدود کردن گزینه های پیش رو جمع آوری کرده ایم.

 

آنچه در این مقاله مطالعه می نمایید:

انتخاب بهترین غذای سگ

چه چیزی غذای سگ را “خوب” می کند؟
اکثر مردم به سگهای خود غذای خشک یا کنسرو خوراکی مرطوب می دهند. این غذاهای فرآوری شده ممکن است برای ما جذاب نباشد، اما حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز سگ ها برای سالم ماندن هستند. غذاهای تجاری با کیفیت برای سگ ها توسط متخصصان دامپزشکی تحت آزمایشات جدی قرار گرفته اند. خب دقیقاً چه چیزی در این غذاهای سگ وجود دارد؟

سگها بر خلاف گربه ها، تماماً گوشت خوار نیستند. در حالی که گوشت بیشتر رژیم غذایی آنها را تشکیل می دهد، سگهای خانگی همچنین می توانند مواد مغذی را از غلات، میوه ها و سبزیجات نیز بدست آورند. این غذاهای غیر گوشتی تامین کننده نیاز اصلی سگ شما نیستند، اما می توانند منبع ارزشمندی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبرهای ضروری باشند. یک غذای مناسب سگ حاوی گوشت، سبزیجات، غلات و میوه ها می باشد. بهترین غذاهای سگ حاوی نسخه های بسیار مرغوبی از این مواد و مناسب سیستم هضم سگ شما هستند.

 

تغذیه غذای سگ

بهترین غذای سگ برای سگ شما باید نیازهای غذایی او را برآورده کند. در حالی که اکثر مارک های تجاری غذای سگ، به طور خاص برای حداقل نیازهای غذایی سگ ها فرموله شده اند، لازم به یادآوری است که هر سگ نیازهای غذایی دقیقاً یکسانی ندارد.

سگ ها در طول زندگی خود به طیف گسترده ای از مواد مغذی در مقادیر مختلف نیاز دارند. نیازهای تغذیه ای توله سگ با سگ بالغ متفاوت است، به همین دلیل ایده خوبی است که یک سگ یا توله سگ با یک ماده غذایی “در تمام مراحل زندگی” تغذیه شود. اگر در مورد تفاوت نیازهای غذایی بین توله سگ و سگ بزرگسال مطمئن نیستید، در این راهنما (بزودی ترجه و در سایت قرار خواهد گرفت)، مواد مغذی توصیه شده برای سگ ها، به همراه مقدار توصیه شده از نظر وزن و سن، ذکر شده است. سگها و توله سگهای نژاد بزرگ از نظر تغذیه ای متفاوت از سگها و توله سگهای نژاد کوچک هستند.

 

اطلاعات غلط درباره غذای سگ

اطلاعات زیادی درباره رژیم غذایی سگ و همچنین اطلاعات غلط در مورد تغذیه سگ در اینترنت وجود دارد. همیشه بررسی کنید که آیا اطلاعات توسط یک منبع معتبر مانند دامپزشک، متخصص تغذیه سگ یا یک مطالعه علمی نوشته و یا اشاره شده باشد.

بسیاری از افراد در مورد غذای سگ شامل غلات یا بدون غلات یا غذاهای سگ حاوی محصولات جانبی حیوانات سوالاتی دارند. اگر سگ شما دارای حساسیت غذایی ناشی از غلات است، شما می توانید با راهنمایی دامپزشک رژیم غذایی بدون غلات را انتخاب کنید. برای بیشتر سگ ها، غلات در واقع منبع مواد مغذی مفید هستند.

محصولات جانبی با کیفیت حیوانات نیز مقوی هستند. این مواد شامل گوشت و اندام های داخلی خاص هستند که غالباً حاوی مواد مغذی بیشتری نسبت به گوشت ماهیچه ای است که توسط انسان مصرف می شود. در رابطه با هرگونه سوالی در مورد نگرانی های خود در مورد غذای سگ خود با دامپزشک صحبت کنید.

 

نحوه خواندن برچسب غذای سگ
یکی از راه های رمزگشایی غذای خوب سگ از غذای بد سگ، خواندن برچسب بر روی محصول است. شاید این گفته در حرف ساده باشد، زیرا خواندن برچسب ها هم به دلیل چاپ کوچک و هم به دلیل تکان دادن کیسه های بزرگ غذای سگ در فروشگاه ها کاری دشوار است! و بعضی اوقات ممکن است این برچسب ها در طول جا به جایی قسمتی از آن از بین رفته باشد.  همانطور که در راهنمای دامپزشکی مرک توضیح داده شده ، برچسب ها نیز می توانند گمراه کننده باشند. سازمان غذا و دارو (FDA) برای برچسب های غذای سگ هشت اطلاعات کلیدی را مشخص کرده است:

  1. نام محصول
  2. وزن خالص محصول
  3. نام و آدرس سازنده
  4. تجزیه و تحلیل تضمینی
  5. لیست مواد تشکیل دهنده
  6. گونه های جانوری مورد نظر (به عنوان مثال سگ یا گربه)
  7. بیانیه کفایت غذایی
  8. دستورالعمل های تغذیه

 

نام محصول
نام محصول به تنهایی چیزهای زیادی را که در داخل قوطی یا کیسه محصول است به شما می گوید. اصطلاح “گوشت گاو” به این معنی است که گوشت گاو باید حداقل 70 درصد از کل محصول را تشکیل دهد. از سوی دیگر، اصطلاحات “شام گوشت گاو” ، “غذای گوشت گاو” یا “بشقاب گوشت گاو” فقط به این نیاز دارد که گوشت گاو حداقل 10 درصد از کل محصول را تشکیل دهد.

اصطلاح “با گوشت گاو” فقط به 3 درصد از کل محصول گوشت گاو نیاز دارد، و “طعم گوشت گاو” به سادگی نشان می دهد که گوشت گاو به اندازه کافی برای طعم دادن به محصول وجود دارد (کمتر از 3 درصد). این مورد در مورد سایر مواد تشکیل دهنده مانند “مرغ” نیز صدق می کند.

 

عناصر
لیست مواد تشکیل دهنده موجود در برچسب غذای سگ به شما کیفیت مواد تشکیل دهنده و محل تولید آنها را نمی گوید بلکه مقدار آن را نسبت به بقیه مواد موجود می گویند. به عنوان مثال، انواع مختلف ذرت مانند ذرت پوسته پوسته، ذرت آسیاب شده، یا ذرت خُرد شده، می توانند به طور جداگانه ذکر شوند. حتی اگر محتوای واقعی ذرت در غذا زیاد باشد، ماده ذرت در لیست مواد اصلی قرار می گیرد. گوشت یکی دیگر از عناصر که ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد گوشت است.

وزن گوشت های کامل حاوی درصد زیادی آب است، به این معنی که درصد کلی گوشت پس از فرآوری، کمتر از آن است که به نظر می رسد (یعنی اگر بر روی برچسب ذکر شده باشد حاوی 10 درصد گوشت، و این مقدار بصورت چشمی کمتر از 10 درصد باشد بخاطر این است که این مقدار قبل از فرآوری و از دست دادن آب، یعنی از دست دادن حجم گوشت است).

درست است که لیست مواد تشکیل دهنده محصول ممکن است کیفیت مواد را به شما نگوید، اما به شما می گوید که در مواد غذاییچه چیزی وجود دارد. این امر به ویژه برای سگهایی که نیازهای غذایی خاص یا آلرژی دارند بسیار مهم است و همچنین برای صاحبانی که مایل به تغذیه سگهایشان با منابع خاص فیبر، پروتئین و کربوهیدرات هستند بسیار مفید است.

غذاهای سگ “کامل و متعادل”

یکی از اولین مواردی که باید روی برچسب غذای سگ به دنبال آن باشید، عبارت (نام محصول)” برای مطابقت با سطوح تغذیه ای ایجاد شده توسط پروفایل های مغذی غذای سگ AAFCO تنظیم شده” است. نام محصول نباید فقط یک شعار تبلیغاتی باشد. انجمن مقامات كنترل خوراك آمریكا (AAFCO) برای اطمینان از كامل و متعادل بودن یك محصول برای سگها (یا گربه ها) الزامات سختگیرانه ای دارد.

رژیم های غذایی کامل و متعادل باید حاوی حداقل مقدار کلیه مواد مغذی لازم برای سگ ها باشد، که در لیست “تجزیه و تحلیل تضمین شده” نیز نشان داده شده است. این تجزیه و تحلیل حداقل مقدار پروتئین و چربی خام را به همراه حداکثر مقدار آب و فیبر خام ارائه می دهد. با این حال، تجزیه و تحلیل مقدار دقیق این مولفه ها را نشان نمی دهد، به این معنی که فضای زیادی برای تغییر وجود دارد. مشخصات مغذی تولید کننده اغلب ابزار بهتری برای ارزیابی یک محصول است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر خود، همیشه می توانید مستقیماً با شرکت غذای سگ تماس بگیرید. یک شرکت معتبر که منافع سگ شما را در دل خود جای داده باید خوشحال شود که به سوالات شما پاسخ دهد و در بسیاری از موارد اطلاعاتی بیشتر از آنچه در وب سایت یا برچسب محصول موجود است به شما می دهد. انجمن دامپزشکی حیوانات کوچک جهانی دارای برگه مفیدی با سوالاتی است که می توانید از نماینده شرکت بپرسید.

 

بهترین غذای سگ برای نژادهای کوچک و بزرگ
سگ های نژاد کوچک و سگ های نژاد بزرگ نیازهای غذایی مختلفی دارند. سگ های نژاد بزرگ در مقایسه با نژادهای کوچکتر مستعد ابتلا به مشکلات اسکلتی و عضلانی هستند و بنابراین آنها اغلب به غذای سگ های نژاد بزرگ با تعادل های مختلف مواد مغذی خاص برای ارتقا سلامت اسکلت عضلانی، به ویژه به در دوران تولگی نیاز دارند. از طرف دیگر سگ های نژاد کوچک نیازهای تغذیه ای خود را دارند که می تواند با یک غذای سگ نژاد کوچک برطرف گردد. نژاد سگ خود را تحقیق کنید تا بفهمید نیازهای تغذیه ای اصلی و اضافی او چیست که باید از آنها آگاه باشید.

 

بهترین غذای سگ برای توله سگ ها
نیازهای غذایی سگها در طول زندگی آنها متفاوت است. توله سگها نیازهای تغذیه ای متفاوتی نسبت به سگهای بالغ دارند و سگهای بزرگ سال نیز ملاحظات تغذیه ای خود را دارند. اکثر شرکت های تولید غذای سگ برای هر مرحله از زندگی سگ غذاهای مخصوص توله سگ را تهیه می کنند و به این ترتیب محدود کردن انتخاب های شما آسان تر است. اگر نگران هستید که کدام یک از بهترین غذای سگ برای مرحله زندگی سگ شماست، با دامپزشک مشورت کنید تا ببینید چه ماده غذایی برای سگ شما مناسب است.

توله سگ شما به تعادل غذایی متفاوت از سگ بالغ نیاز دارد. این امر خصوصاً در مورد نژادهای بزرگ صدق می کند. تغذیه غذای توله سگ نژاد بزرگ می تواند کمک شایانی برای او باشد، زیرا برای جلوگیری از مشکلات استخوان و مفصل باید رشد آنها به دقت کنترل شود. توله سگهای دیگر هم از نظر “غذای توله سگ” و هم از مواد غذایی با عنوان “برای تمام مراحل زندگی” عملکرد خوبی دارند. بهترین غذا برای توله سگ شما به اندازه و نژاد توله سگ بستگی دارد. برای توصیه در مورد تغذیه توله سگ و همچنین مشاوره در مورد نحوه تغییر توله سگها به غذای سگ بزرگسالان، همیشه با دامپزشک خود مشورت کنید.

غذای توله سگ با سگ بالغ متفاوت است

بهترین غذا برای سگهایی با نیازهای خاص غذایی
آلرژی، معده حساس و محدودیت های غذایی بر سگ ها و همچنین افراد تأثیر می گذارد. تغذیه سگ با نیازهای غذایی خاص می تواند مشکل باشد. بهترین اقدام شما مشورت با دامپزشک برای مشاوره در مورد غذای سگ است که به بهترین وجه به شرایط آنها کمک می کند.

 

بهترین غذای خشک سگ
گسترده ترین و ارزان ترین غذای سگ، غذای خشک سگ است. غذای خشک سگ به یخچال احتیاج ندارد، این مزیت اصلی آن نسبت به غذاهای دیگر است، زیرا تقریباً حاوی 90 درصد ماده خشک و 10 درصد آب است. این کار ذخیره سازی آن را نیز آسان می کند. غذای خشک سگ از ترکیب و پخت مواد مانند گوشت و غلات تهیه می شود. این فرآیند نشاسته مواد غذایی را به شکل هضم شده تبدیل می کند، در عین حال سموم را از بین می برد.

انواع مختلفی از غذای خشک سگ در قفسه ها وجود دارد. بهترین غذای خشک برای سگ شما به نیازهای غذایی سگ شما بستگی دارد. به طور کلی، یک غذای خشک سگ با کیفیت بالاتر که حاوی مواد مناسب برای مرحله زندگی و نژاد سگ شما باشد، بهترین انتخاب است. اما با دامپزشک یا متخصص دامپزشکی در مورد سالم ترین انتخاب برای حیوان خانگی خود صحبت کنید.

انتخاب بهترین غذای سگ

بهترین غذای مرطوب سگ
غذای مرطوب سگ یا غذای کنسرو شده سگ، یک جایگزین کاملا مناسب برای غذای خشک سگ است. به طور کلی این غذا نسبت به غذای خشک کمی گران تر است، غذای مرطوب سگ نسبت به غذای خشک خوش طعم تر است و می تواند به تحریک اشتهای خوردن غذا کمک کند. غذای مرطوب سگ حاوی بسیاری از مواد تشکیل دهنده است، اما نسبت به غذای مرطوب کامل نیست.

غذای مرطوب حاوی مقادیر بیشتری گوشت تازه، مرغ، ماهی و فرآورده های فرعی جانوری (دل و قلوه)، همراه با پروتئین های بافتی بیشتر از غلات است. مواد غذایی کنسرو شده سگ ماندگاری زیادی دارد، با این وجود باید حتما در یخچال نگهداری شود. بهترین غذای مرطوب برای سگ شما، دقیقاً مانند غذای خشک سگ، به مرحله زندگی سگ، نژاد و هرگونه نیاز غذایی خاص یا آلرژی بستگی دارد. با دامپزشک خود در مورد غذای مرطوب سگ که برای حیوان خانگی شما توصیه می شود صحبت کنید.

 

چقدر باید به سگم غذا بدهم؟

چاقی سگ ها نگرانی فزآینده ای در جامعه دامپزشکی است و با بسیاری از مشکلات سلامتی سگ ها ارتباط دارد. خوشبختانه برای حیوانات خانگی، ما معمولاً در کنترل رژیم های غذایی نسبت به کنترل رژیم های خود نظم بیشتری داریم. دانستن اینکه چقدر به سگ خود غذا می دهید و وزن سگ، سالم و عادی به نظر می رسد می تواند مشکل باشد.

بسیاری از مالکان به طور تصادفی به حیوانات خانگی خود غذا می دهند، به همین دلیل مهم است که سگ خود را برای معاینه های منظم نزد دامپزشک ببرید و در مورد تغذیه مناسب با دامپزشک صحبت کنید. سطح فعالیت، فصول سال، نحوه نگهداری، بیماری و سایر عوامل می تواند بر میزان نیاز یک سگ به مقدار غذا تأثیر بگذارد. اغلب افراد به شما توصیه می کنند که به جای رعایت دقیق دستورالعمل های اندازه غذای سگ که دقیقاً همان چیزی است که سگ شما نیاز دارد، “به سگی که در مقابل شماست غذا دهید”!!

 

انتخاب بهترین غذای سگ
در نهایت بهترین غذای سگ برای سگ شما غذایی است که شما باید تصمیم بگیرید تهیه کنید. به عنوان یک مالک، شما کسی هستید که سگ خود را به طور منظم می بینید. اگر سگ شما مدفوع سفت و سالم تولید می کند، فعال و متناسب است و اشتهای سالمی دارد، غذای سگ شما احتمالاً خوب کار می کند.

دامپزشک برای انتخاب غذا یک منبع ارزشمند است. آنها در مورد تغذیه حیوانات اهلی بیش از یک مالک اطلاعات دارند و همچنین به تحقیقات و منابعی که صاحبان آن ندارند نیز دسترسی دارند. دامپزشک می تواند به شما کمک کند گزینه های خود را محدود کنید و باید بیش از حد خوشحال باشد که به شما کمک می کند پاسخ سوالاتت خود را درباره غذای سگ خود پیدا کنید.

دوست عزیز، انتخاب بهترین غذای سگ از سایت www.akc.org توسط تیم نویسندگان My Pet Corp ترجمه و در اختیار شما قرار گرفته است. ممکن است نحوه ترجمه آن در بعضی قسمت ها دچار اشکال باشد. خرسند خواهیم شد در صورت وجود این مشکل آن را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مقالات

10 ماده غذایی مضر برای پرنده
تغذیه پرنده
تیم نویسندگان

10 ماده غذایی مضر برای پرنده

10 ماده غذایی مضر برای پرنده، پرندگان موجوداتی اجتماعی هستند. بسیاری از صاحبان پرنده ها، وعده غذایی خود را با پرنده خود شریک می شوند.

ادامه مطلب »