غذای مرطوب و خشک گربه: کدام یک بهتر است؟

در زمان مطالعه این مقاله، از گوش دادن به موسیقی نیز لذت ببرید.

غذای مرطوب و خشک گربه

غذای مرطوب و خشک گربه: کدام یک بهتر است؟

غذای مرطوب و خشک گربه: کدام یک بهتر است؟ وقتی صحبت از غذای گربه می شود، گزینه های زیادی وجود دارد. صاحبان گربه های دوست داشتنی باید طعم های مختلف را انتخاب کنند، و از بین بسیاری از محصولات دیگر بین غذای خشک و مرطوب تصمیم بگیرند.

اگر فکر کرده باشید که کدام یک از غذاهای مرطوب و خشک گربه بهتر است، هر دو گزینه عالی هستند. فقط مطمئن شوید که غذایی که انتخاب می کنید 100 درصد کامل و متعادل برای سن و مرحله زندگی گربه شماست. در حالی که بعضی از گربه ها (و صاحبان گربه) یکی را به دیگری ترجیح می دهند، بهترین گزینه ممکن تغذیه گربه شما با هر دو مورد است.

 

آنچه در این مطلب مطالعه می نمایید:

غذای مرطوب و خشک گربه

غذای مرطوب گربه
احتمالاً با غذای مرطوب در قوطی ها آشنا هستید، اما ممکن است آن را در کیسه ها نیز پیدا کنید. دکتر Dorothy Laflamme متخصص تغذیه دامپزشکی Purina می گوید: “هر دو در اندازه های کوچک هستند، تهیه انواع طعم های مختلف آسان است و برای برخی دیگر، اندازه های کوچکتر می توانند کنترل بخش را آسان کنند.”

غذای مرطوب و خشک گربه

غذای مرطوب گربه حداقل 65 درصد یا بیشتر رطوبت دارد. در نتیجه  “به گفته لافلامم ” نباید غذای مرطوب را بیش از 30 تا 60 دقیقه در یک زمان کنار گذاشت.”

غذای مرطوب گربه مزایای بسیاری دارد، از جمله:

  • دارای بافت ها و موادی که گربه ها دوست دارند هستند.
  • جویدن آنها برای گربه ها راحت تر است.
  • تنوع بیشتر در رژیم غذایی دارند.
  • به افزایش کل مصرف آب کمک می کند.

اگرچه تغذیه غذای مرطوب برای گربه شما خاص یا سلیقه ای به نظر می رسد، اما چیزی بیش از یک میان وعده یا غذای ساده است. غذای مرطوب گربه 100 درصد کامل و متعادل است و می تواند بخشی اساسی در رژیم غذایی هر گربه ای باشد.

 

غذای خشک گربه
kibble خشک در بین بسیاری از دارندگان گربه محبوب است زیرا مناسب است. در کیسه های بزرگتر عرضه می شود و چون میزان رطوبت آن کمتر از 20 درصد است، ماندگاری آن حتی پس از باز شدن بیشتر است. این باعث می شود از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر باشد.

خطر کمتری برای رشد باکتریها با غذای خشک وجود دارد، بنابراین می توانید کل روز را برای خوردن گربه خود کنار بگذارید تا در محل کار خود باشید. kibble ترد همچنین به کاهش پلاک و تجمع دندان در دندان گربه کمک می کند. جویدن غذای خشک گربه ممکن است برای گربه های مسن تر دشوارتر باشد.

غذای مرطوب یا خشک برای گربه بهتر است؟
در نهایت، گربه شما تصمیم می گیرد که آیا غذای خشک یا مرطوب گربه را ترجیح می دهد. گرچه متخصصان تغذیه پورینا توصیه می کنند ترکیبی از غذای مرطوب و خشک باشد. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که گربه شما مقدار زیادی رطوبت در رژیم غذایی خود دارد.

گربه ها نوفیلیاک (Neophiliacs) هستند، به این معنی که آنها از امتحان چیزهای جدید استقبال می کنند. آنها ممکن است از خوردن همان غذا در روز خسته شوند. مخلوط کردن غذای مرطوب و خشک گربه برای یک وعده غذایی یا تغذیه آنها در وعده های غذایی جداگانه روش خوبی برای دادن تنوعی است که گربه شما نه تنها می خواهد بلکه نیاز دارد.

تأمین نیازها و خواسته های گربه شما نیز باعث تقویت ارتباط عاطفی شما می شود. یکی از داوران نوشت: “بچه گربه های من از قبل Fancy Feast را دوست دارند و آنها به سرعت Creamy Delights را خوردند!”

غذای مرطوب و خشک گربه

غذای گربه مرطوب را خریداری کنید
اگر هرگز سعی در تغذیه غذای مرطوب گربه نکرده اید، گزینه های متنوعی را که پورینا ارائه می دهد، جستجو کنید. ممکن است لازم باشد چندین مارک را امتحان کنید تا اینکه غذای مرطوب مورد علاقه گربه خود را پیدا کنید. خوشبختانه، لافلام یادآور می شود “صدها، اگر نه هزاران، غذای گربه ای با کیفیت خوب در فروشگاه های مواد غذایی، فروشگاه های ویژه حیوانات خانگی آنلاین و از طریق دامپزشکان موجود است.”

همچنین بهتر است چند روش مختلف سرو را امتحان کنید. بعضی از گربه ها غذای مرطوب خود را “نرم و له شده” ترجیح می دهند و آن را در بشقاب صاف یا کاسه ای پهن و لبه دار سرو می کنند. دیگر گربه ها مستقیماً بیرون قوطی غذا می خورند. هنگامی که گربه شما یک روش غذایی و سرو غذا پیدا کرد، به طور منظم از خوردن ترکیبی از غذای خشک و مرغ گربه لذت می برد.

دوست عزیز، مقاله غذای مرطوب و خشک گربه از سایت www.purina.com توسط تیم نویسندگان My Pet Corp ترجمه و در اختیار شما قرار گرفته است. ممکن است نحوه ترجمه آن در بعضی قسمت ها دچار اشکال باشد. خرسند خواهیم شد در صورت وجود این مشکل آن را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مقالات

10 ماده غذایی مضر برای پرنده
تغذیه پرنده
تیم نویسندگان

10 ماده غذایی مضر برای پرنده

10 ماده غذایی مضر برای پرنده، پرندگان موجوداتی اجتماعی هستند. بسیاری از صاحبان پرنده ها، وعده غذایی خود را با پرنده خود شریک می شوند.

ادامه مطلب »