چگونه پرنده ای را انتخاب کنم که صحبت کند؟

در زمان مطالعه این مقاله، از گوش دادن به موسیقی نیز لذت ببرید.

چگونه پرنده ای را انتخاب کنم که صحبت کند

چگونه پرنده ای را انتخاب کنم که صحبت کند؟ آیا تصمیم گرفته اید که صاحب پرنده شوید؟ اگر چنین است، شما احتمالاً مانند اکثر افراد می خواهید مطمئن شوید که پرنده ای که قصد خرید آن را دارید توان صحبت کردن را داشته باشد. چگونه می توانید مطمئن باشید که پرنده ای که قصد خرید آن را دارید قادر است که با شما صحبت کند؟
حقیقت این است که تنها راه مثبت بودن 100 در صدی داشتن پرنده ای که صحبت کند، خرید پرنده ای است که قبلاً صحبت کرده است.

چگونه پرنده ای را انتخاب کنم که صحبت کند؟

انتخاب پرنده سخنگو
تهیه یا خرید یک پرنده فقط به این دلیل که می خواهید پرنده ای باشد که توان صحبت کردن داشته باشد، احتمالاً اشتباه است. پرندگان می توانند همراهانی جذاب و وفادار باشند، خواه اصلاً صحبت نکنند یا کلا توان صحبت را نداشته باشند. این پرندگان چیزهای فراتر از توانایی صحبت کردن را دارند.

با این حال بسیاری از دارندگان پرندگان ترجیح می دهند خودشان به پرندگان خود آموزش دهند و حتی بیشتر دوست دارند پرنده در سنین پایین را خریداری نمایند تا راحت تر بتوانند به آنها سخن گفتن را آموزش دهند. اما به یاد داشته باشید نگه داری از پرندگان کم سن کاری بسیار سخت می باشد.

پرنده ای که حرف نمی زند می تواند فوق العاده ترین همراهی باشد که تاکنون داشته اید. طوطی ها چه حرف بزنند و چه صحبت نکنند پرندگان سرگرم کننده و جالبی هستند. بنابراین هنگامی که به دنبال یک پرنده هستید واقعاً نباید یک پارامتر را در نظر  داشته باشید.

اگر هنوز بر این قضیه تاکید دارید که قصد خرید پرنده با توانایی صحبت کردن را دارید، بهترین کار برای شما انجام تحقیق در مورد چندین گونه مختلف پرنده است که توانایی گفتگو دارند و همچنین وقت گذاشتن برای آموزش روش های آموزشی که به شما کمک می کند تا با حیوان خانگی جدید خود ارتباط برقرار کنید.

گونه هایی که توان صحبت کردن را دارند
چند گونه اصلی وجود دارد که به دلیل توانایی استثنایی در صحبت کردن، مورد توجه قرار می گیرند.

چگونه پرنده ای را انتخاب کنم که صحبت کند

خاکستری های آفریقایی: این نوع طوطی که در ایران به آن کاسکو نیز گفته می شود، اینها شاید مشهورترین طوطی های ناطق باشند که به دلیل لغات گسترده و مهارت های شناختی، شناخته می شوند. آنها نه تنها زیبا هستند، بلکه فوق العاده باهوش هستند.

چگونه پرنده ای را انتخاب کنم که صحبت کند

طوطی های کواکر: این طوطی های سر زنده و متوسط می توانند کمی صحبت کنند و تمایل دارند صداهای محیط و همچنین کلمات و عبارات کوتاه را یاد بگیرند.

ملنگو

طوطی هندی: این طوطی در ایران بیشتر به ملنگو شناخته می شود. یک انتخاب فوق العاده برای افرادی است که یک پرنده سخنگو می خواهند. رنگهای زیبا و اندازه متوسط آنها، جدا از توانایی شفاف در صحبت کردن، آنها را به حیوانات خانگی جذاب تبدیل می کند.

مرغ عشق

مرغ عشق: اگرچه ممکن است دوره آموزش این نوع پرنده کمی بیشتر از سایر طوطی های معرفی شده در این بخش باشد، اما بسیاری از مرغ عشق ها به طور شگفت آور بر روی صحبت کردن مسلط می شوند.

عروس هلندی

Cockatiels: یا همان عروس هلندی، این جذاب های کوچک به دلیل سوت زدن و تقلید عالی از صداهای محیطی شناخته می شوند، اما با عشق و توجه قادر به ایجاد واژگان کاملاً چشمگیر نیز هستند.

آمازون ها

آمازون ها: چندین گونه آمازون به دلیل توانایی فوق العاده گفتگو دارای شهرت هستند و حیوانات خانگی خارق العاده ای برای کسانی که برای آنها وقت می گذارند و رسیدگی می کنند هستند.

گرچه برخی از گونه ها مهارت گفتاری بیش از گونه های دیگر دارند، اما باید به خاطر داشت که خرید پرنده از یک گونه خاص به هیچ وجه تضمین نمی کند که همیشه صحبت خواهد کرد. بسیاری از آموزش ها، معاشرت ها، و تعامل مثبت تنها راههایی است که حتی باهوش ترین پرنده را به صحبت وا می دارد.

قبل از هر تصمیمی، اطمینان حاصل کنید که پرنده ای که قصد خرید آن را دارید با سبک زندگی شما سازگار خواهد بود. اگر تمامی تعهد خود نسبت به پرنده خریداری شده را درست انجام دهید و همچنین نوع مناسبی از پرنده را انتخاب کنید، صرف نظر از اینکه او صحبت را یاد می گیرد یا نهظف یک دوستی خوب برای سالیان سال بین شما شکل خواهد گرفت.

دوست عزیز، مقاله “چگونه پرنده ای را انتخاب کنم که صحبت کند؟” از سایت www.thesprucepets.com توسط تیم نویسندگان My Pet Corp ترجمه و در اختیار شما قرار گرفته است. ممکن است نحوه ترجمه آن در بعضی قسمت ها دچار اشکال باشد. خرسند خواهیم شد در صورت وجود این مشکل آن را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مقالات

10 ماده غذایی مضر برای پرنده
تغذیه پرنده
تیم نویسندگان

10 ماده غذایی مضر برای پرنده

10 ماده غذایی مضر برای پرنده، پرندگان موجوداتی اجتماعی هستند. بسیاری از صاحبان پرنده ها، وعده غذایی خود را با پرنده خود شریک می شوند.

ادامه مطلب »