کوتاه کردن ناخن سگ در 4 گام

در زمان مطالعه این مقاله، از گوش دادن به موسیقی نیز لذت ببرید.

نحوه کوتاه کردن ناخن سگ

کوتاه کردن ناخن سگ در 4 گام

کوتاه کردن ناخن سگ در 4 گام عنوان مقاله ای است که برای شما عزیزان تهیه نموده ایم. کوتاه کردن ناخن سگ کار حساس و ظریفی است که شما باید آن را در کمال آرامش و حوصله انجام دهید. شما یک سگ دارید، اما آیا می دانید چگونه ناخن های سگتان را کوتاه کنید؟ درست مثل ما انسان ها، برای سگها مهم است که ناخن های خود را مرتب و کوتاه کنند.

فراتر از بهداشت، برای سلامتی آنها نیز این یک امر مهم است. ناخن های بیش از حد رشد یافته سگ ها می تواند دردناک باشد و کیفیت زندگی کلی آنها را کاهش دهد. برای اینکه به سگ خود بهترین حس و نتیجه کار را بدهید، تمام آنچه را که باید درباره کوتاه کردن ناخن سگ بدانید در زیر می آموزید.

 

آنچه در این آموزش فرا خواهید گرفت:

 

چرا کوتاه کردن ناخن های سگ مهم است؟
وقتی ناخن های سگ بیش از حد بزرگ می شوند، می توانند منجر به درد و سایر مسائل جدی شوند. با گذشت زمان، به دلیل تغییر وزن بصورت مکرر به دلیل رشد حیوان، رشد بیش از حد ناخن ها ممکن است سگ شما را دچار مشکلات ستون فقرات و وضعیت (مانند عجیب و غریب نشستن یا ایستادن) کند.

ناخن های خیلی بلند حتی می توانند باعث سخت راه رفتن، لنگش یا آسیب جدی منجر شوند. به خصوص اگر آنقدر طولانی باشند که زمین را لمس کنند. به طور کلی، ناخن های خیلی طولانی می توانند حرکات سگ شما را محدود کنند. ناخن های بیش از حد رشد یافته به طور قابل توجهی کیفیت زندگی روزمره سگ شما را کاهش می دهد.

به محض اینکه ناخن های سگ شما به زمین برخورد کرده و از پشت پنجه سگ شما رشد می کنند ، وقت آن است که اقدام کنید!

 

ناخن های سگ من چه زمانی بلند است؟
در حالی که دوست پشمالوی شما در مقابل شما ایستاده و پاهای جلوی خود را زیر شانه های خود قرار داده اند، ناخن های او را بررسی کنید. آیا آنها زمین را لمس می کنند؟ اگر چنین است، پس آنها خیلی بزرگ هستند. و اگر در زمان راه رفتن سگ صدای برخورد ناخن با زمین را می شنوید و یا می بینید که ناخن ها به یک طرف چرخیده اند، زمان اصلاح است. در حالت ایده آل، باید بتوانید یک کاغذ بین ناخن های سگ خود و کف زمین قرار دهید.

حالا که می دانید آنها بیش از حد رشد کرده اند، باید بدانید که چگونه ناخن های سگ خود را کوتاه می کنید؟

 

کوتاه کردن ناخن سگ در 4 گام

دستورالعمل های گام به گام
مرحله اول:

تجهیزات زیر را آماده کنید.

  1. قیچی مخصوص ناخن سگ / یک قیچی تیز / فرز دستی
  2. پودر Styptic یا آرد ذرت
  3. چراغ قوه یا استفاده از چراغ قوه موبایل (برای ناخن های تیره)

وقتی همه چیز را آماده کردید، باید مطمئن شوید سگتان در راحت ترین حالت ممکن است. اگر سگ شما کمی عصبی است، او را با بیسکویت یا نوازش آرام کنید. این کار باعث احساس امنیت برای آنها می شود.

 

مرحله 2: محدوده برش را مشخص کنید
هنگام تصمیم گیری در مورد محل برش بیشتر مراقب باشید، زیرا ناخن سگ همانند دیگر جانداران دارای یک رگ خونی می باشد. یک برش در یک نقطه اشتباه می تواند منجر به درد زیادی برای سگ شما شود. پیدا کردن یک ناحیه مناسب برای برش برای سگ هایی که دارای ناخن های شفاف یا رنگ روشن هستند آسان تر است. در حالی که این کار می تواند برای ناخن های تیره کمی پیچیده تر باشد. خوشبختانه یک چراغ قوه می تواند به شما کمک کند تا منطقه تأمین خون را بهتر ببینید.

چراغ قوه را در زیر ناخن سگ خود نگه دارید. حال براحتی می توانید رگ خونی داخل ناخن را مشاهده و محل مناسب برای برش را انتخاب نمایید.

کوتاه کردن ناخن سگ

این 3 نکته را بخاطر بسپارید:

  • محدوده برش کامل درست قبل از رگ خونرسانی به پایان می رسد.
  • در پنجه های جلویی ناخن ها معمولا بیشتر رشد می کنند.
  • شما همیشه باید موازی با پایین برش را انجام دهید.

 

مرحله 3: شروع به کوتاه کردن نمایید
محدوده برش را مشخص کردید؟ سگ شما (در حالت ایده آل) در موقعیت آرام قرار دارد؟ وسایل خود را آماده دارید؟ حالا وقت شروع است!

سعی کنید کوتاه کردن ناخن را با حوصله و به آرامی انجام دهید و به سرعت و پشت سر هم ناخن ها رو کوتاه نکنید. در صورت لزوم می توانید بعد از کوتاه کردن هر ناخن از پاداش استفاده کنید تا سگ شما راحت باشد. اگر پایان کار بدون خونریزی باشد و سگ شما طوری رفتار کند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است، یعنی اینکه شما موفق شده اید و همه کارها را درست انجام داده اید!

علاوه بر این، پس از اینکه کوتاه کردن ناخن ها را تمام کردید، می توانید پوست کف پای سگ تان را با مقداری موم گل حنا (Paw Balsam) نرم کنید. البته این کار اختیاری است، اما می تواند برای سگ شما حس رضایت کامل را داشته باشد. موهای بین پنجه ها را نیز کوتاه کنید تا نتیجه کار کاملی داشته باشید.

موم Paw Balsam

مرحله چهارم: به دختر / پسر خوب خود پاداش دهید
سرانجام فراموش نکنید که به سگ خود پاداش دهید! به این ترتیب سگ شما تجربه “ناخوشایند” اصلاح ناخن را با یک عمل مثبت مرتبط می کند، و این می تواند ترس او را کاهش دهد. از این گذشته، چه کسی را پیدا می کنید به کاری نه بگوید اگر بداند در انتهای آن جایزه ای وجود دارد؟

 

چگونه جلوی خونریزی ناخن سگ را بگیریم؟
حتی اگر خیلی هم محتاط باشید، ممکن است در زمان کوتاه کردن ناخن مشکلی پیش بیاید. بنابراین قانون طلایی این است: اگر کمی خون روی ناخن سگ خود دیدید، وحشت نکنید. در عوض سعی کنید جریان خون را متوقف کنید و از تماس هرگونه آلودگی با زخم جلوگیری کنید. این به شما کمک می کند تا از ابتلا به آن جلوگیری کنید. اگر بعد از 30 دقیقه جریان خون متوقف نشد، با دامپزشک تماس بگیرید.

و اگر نمی توانید با دامپزشک خود تماس بگیرید و نیاز به سرعت عمل دارید، از پودر Styptic یا آرد ذرت استفاده کنید.  در صورت موجود نبودن این دو پودر نیز می توانید با استفاده از یخ جلوی خونریزی ناخن سگ را بگیرید.

استفاده از آرد ذرت برای جلوگیری از خونریزی

پودر Styptic

چند بار باید ناخن های سگ را کوتاه کنیم؟
بستگی دارد سگ هایی که عادت دارند روی زمین های نرم (مثل پارکها یا جنگلها) راه بروند، در مقایسه با سگ هایی که روی زمینهای سخت (بتن یا آسفالت) راه می روند، می توانند کنترل طول ناخن هایشان را دشوارتر کنند. علاوه بر این، این تنها عامل موجود نیست. نیازهای برش ناخن سگ نیز تحت تأثیر موارد زیر قرار می گیرد:

  • عوامل ژنتیکی
  • نژاد سگ
  • عادات تغذیه ای
  • فعال بودن سگ

با این حال ما برای حفظ طول ایده آل ناخن توصیه می کنیم هر 2 هفته ناخن های سگ خود را کوتاه نمایید. بعلاوه هرچه ناخن های را بصورت منظم کوتاه نمایید، رگ خونی داخل ناخن بیشتر به درون پنجه عقب می رود. اینکار باعث می شود در زمان افتادن یک حادثه غیر منتظره که باعث شکستن ناخن می شود، کمترین آسیب به حیوان وارد شود.

 

دوست عزیز، مقاله “کوتاه کردن ناخن سگ در 4 گام” از سایت www.tractive.com توسط تیم نویسندگان My Pet Corp ترجمه و در اختیار شما قرار گرفته است. ممکن است نحوه ترجمه آن در بعضی قسمت ها دچار اشکال باشد. خرسند خواهیم شد در صورت وجود این مشکل ما را در میان بگذارید.

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مقالات

10 ماده غذایی مضر برای پرنده
تغذیه پرنده
تیم نویسندگان

10 ماده غذایی مضر برای پرنده

10 ماده غذایی مضر برای پرنده، پرندگان موجوداتی اجتماعی هستند. بسیاری از صاحبان پرنده ها، وعده غذایی خود را با پرنده خود شریک می شوند.

ادامه مطلب »