3 پرنده بعنوان حیوان خانگی برای کودکان

در زمان مطالعه این مقاله، از گوش دادن به موسیقی نیز لذت ببرید.

3 پرنده بعنوان حیوان خانگی برای کودکان

3 پرنده بعنوان حیوان خانگی برای کودکان

3 پرنده بعنوان حیوان خانگی برای کودکان را در این مقاله به شما معرفی خواهیم نمود. اگر کودک شما از شما یک پرنده بعنوان حیوان خانگی درخواست کرده است، لازم است ابتدا چندین مورد را در نظر بگیرید. عوامل زیادی قبل از آوردن پرنده به خانه شما باید در نظر گرفته شود، از جمله نیازهای مراقبت، نیازهای اجتماعی، میزان سر و صدا و هزینه آن. اما شاید مهمتر از همه این موارد، انتخاب گونه پرنده ای که بتواند به خوبی با بچه ها زندگی کند حیاتی است.

 

3 پرنده بعنوان حیوان خانگی برای کودکان

  1. فنچ
  2. مرغ عشق
  3. کوکاتیل ها

3 پرنده مناسب بعنوان حیوان خانگی برای کودکان

فنچ

فنچ ها (فینچ) در لیست بهترین پرندگان خانگی برای کودکان قرار دارند زیرا به حداقل تعامل نیاز دارند و مراقبت از آنها آسان است. کودکان کم سن و سال به خصوص این پرندگان را دوست دارند زیرا تماشای جست و خیز زیاد این پرنده ها در کنار آوازشان که همانند صدای جیرجیرک است برای بچه ها جذاب است.

فینچ ها معمولاً زیاد به تعامل با انسان اهمیت نمی دهند. بنابراین اگر تصمیم به استفاده از فنچ دارید، دو یا چند جفت از آنها را تهیه کنید تا بچه ها مجموعه پرنده خود را داشته باشند. علاوه بر این، اگر چه برخی از افراد قادر به آموزش فنچ ها برای دستیابی به اهلی کردن و بقولی دستی کردن آنها هستند، اما بیاد داشته باشید نباید این پرندگان را از قفس خارج کنید.

این بدان معناست که اگر فرزند شما هوس پرنده ای می کند که واقعاً می تواند با او تعامل داشته باشد (یعنی می خواهد همیشه او را در دست و کنار خود داشته باشد)، به جای فنچ یک جوجه جوان کوکاتیل (عروس هلندی) را در نظر بگیرید. فنچ ها پرندگان بسیار ظریفی هستند که به ملایمت و احتیاط احتیاج دارند.

فنچ ها پرندگان جذابی برای نگهداری در خانه شما هستند. و آنها می توانند یک تجربه سرگرم کننده و آموزشی برای کودکان فراهم کنند. اگر تصمیم گرفته اید که فنچ برای کودک شما بهترین گزینه است، براحتی می توانید این گونه را در پرنده فروشی ها و یا پناهگاه حیوانات پیدا نمایید.

3 پرنده مناسب بعنوان حیوان خانگی برای کودکان

مرغ عشق 

نام اصلی آنها “Budgies” است. این پرنده در رتبه دوم در لیست بهترین پرندگان حیوان خانگی برای کودکان قرار دارند. این پرندگان کوچک رنگارنگ می تواند برای کودک شما بسیار سرگرم کننده باشد. آنها تحمل دست زدن به خود را به خوبی را دارند، مراقبت از آنها نسبتاً آسان است و قابلیت صحبت کردن را دارند. آنها شخصیت ملایمی دارند و اغلب کاملاً با صاحبانشان ارتباط برقرار می کنند و او را به عنوان یک همراه می پذیرند.

اگر کودک شما پرنده ای می خواهد که واقعاً بهترین دوست او باشد، یک مرغ عشق جوان را انتخاب کنید. بیشتر مرغ عشق های تغذیه شده و بزرگ شده با دست (سرلاکی) بسیار شیرین هستند. با این حال، مرغ عشق ها پرندگانی کوچک و ظریف هستند، بنابراین باید به کودکان دست زدن به پرندگان بصورت ایمن آموزش داده شود تا صدمه ای به پرنده نرسد.

مرغ عشق به یک رژیم متعادل از صیفی جات، سبزیجات، مقداری دانه و یک رژیم غذایی فرموله شده نیاز دارند. رژیم غذایی کاملاً دانه ای برای آنها بسیار ناسالم است به عنوان مثال از دادن فقط دان خالی خالی مانند ارزن پرهیز نمایید. مرغ عشق به طور متوسط حدود 5 تا 10 سال زندگی می کند. یک رژیم غذایی سالم نقشی اساسی در طول عمر آن دارد.

3 پرنده مناسب بعنوان حیوان خانگی برای کودکان

کوکاتیل ها

کوکاتیل ها (عروس هلندی) بزرگتر از فنچ و مرغ عشق هستند، اما هنوز هم یکی از بهترین پرندگان بعنوان حیوان خانگی برای بچه ها محسوب می شوند. آنها می توانند یاد بگیرند که حرف بزنند، سوت بزنند و حرکات جالبی کنند و این باعث لذت کودکان شود. کوکاتیل ها با کودکان بزرگتر که می توانند وقت خود را برای تعامل با آنها اختصاص دهند، بسیار خوب رفتار می کنند.

آنها از بیرون بودن از قفس لذت می برند و کمی بیشتر نسبت به فینچ ها و مرغ عشق ها نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. بنابراین برای بچه هایی که واقعاً تمایل به نگهداری پرندگان و یادگیری درباره آنها را دارند، یک کوکاتیل انتخاب کنید.

برخی از مسئولیت های مراقبت شامل تغذیه با یک رژیم غذایی متعادل (نه فقط بذر و دان)، تأمین آب تمیز روزانه، تمیز کردن قفس است. اگرچه ممکن است کودک شما بسته به سن خود هنگام انجام این کارها به نظارت شما نیاز نداشته باشد، اما او هنوز هم می تواند چیزهای زیادی را از مراقبت از پرنده ای مانند کوکتل یاد بگیرد. پس سعی کنید بعنوان والدین موارد بیشتری در رابطه با نگهداری بهتر به کودک خود بیاموزید.

عروس هلندی را هم می توانید از مراکز فروش پرندگان و یا از پناهگاه های حیوانات تهیه نمایید.

دوست عزیز، مقاله “3 پرنده بعنوان حیوان خانگی برای کودکان” از سایت www.thesprucepets.com توسط تیم نویسندگان My Pet Corp ترجمه و در اختیار شما قرار گرفته است. ممکن است نحوه ترجمه آن در بعضی قسمت ها دچار اشکال باشد. خرسند خواهیم شد در صورت وجود این مشکل آن را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مقالات

10 ماده غذایی مضر برای پرنده
تغذیه پرنده
تیم نویسندگان

10 ماده غذایی مضر برای پرنده

10 ماده غذایی مضر برای پرنده، پرندگان موجوداتی اجتماعی هستند. بسیاری از صاحبان پرنده ها، وعده غذایی خود را با پرنده خود شریک می شوند.

ادامه مطلب »