3 تمرین نشستن، دراز کشیدن و فراخوانی برای سگ

در زمان مطالعه این مقاله، از گوش دادن به موسیقی نیز لذت ببرید.

3 تمرین نشستن، دراز کشیدن و فراخوانی برای سگ

3 تمرین نشستن، دراز کشیدن و فراخوانی برای سگ

3 تمرین نشستن، دراز کشیدن و فراخوانی برای سگ یک آموزش مهم در رابطه با سگ ها می باشد. بخش سودمند از داشتن یک سگ، آموزش موفقیت آمیز سگ شما است. آموزش یک روش عالی برای برقراری ارتباط با سگ شما است و به شما کمک می کند رابطه خوبی با آنها برقرار کنید.

چه جوان و چه پیر  همه سگها می توانند از یادگیری برخی دستورات اساسی بهره مند شوند. راهنماهای ما می توانند در زمینه اصول آموزش سگ به شما کمک کنند.

یک متخصص رفتاری واجد شرایط در کمک به مسائل رفتاری مانند پارس بیش از حد، پرخاشگری، تخریب و هراس می تواند مفید باشد. یک مربی آموزش سگ به مالکان کمک می کند تا حیوانات خانگی خود را آموزش دهند، یا به آنها می آموزد که با یک حیوان آموزش دیده برای انجام یک کار خاص کار کنند.

 

مزایای آموزش سگ من چیست؟
یادگیری اطاعت اساسی سگ مانند نشست ، انتظار و بازگشت هنگام صدا کردن، به آنها آزادی انجام کارهایی را می دهد که دوست دارند انجام دهند، مانند اینکه با شما بیاید برای ملاقات با دوستان و خانواده، در حالی که در امنیت و کنترل هستید.

سگ ها حیوانات باهوشی هستند و بیشتر آنها یادگیری را دوست دارند بنابراین آموزش می تواند راهی عالی برای جلوگیری از خسته شدن آنها باشد.

 

سگ ها چگونه یاد می گیرند؟
تمام آموزش ها باید براساس پاداش باشد. دادن چیزی که سگتان واقعاً دوست دارد. مانند غذا، اسباب بازی یا تعریف و تمجید هنگامی که رفتار خاصی از خود نشان می دهد، به این معنی است که احتمال تکرار آن دوباره وجود دارد.

مهم است که بدانید سگ شما واقعاً چه چیزهایی را دوست دارد و چیزهای مورد علاقه آنها چیست. غذاهای مورد علاقه اغلب تکه های کوچک گوشت یا پنیر هستند. هرچه پاداش بهتر باشد، سگ شما از آموزش و یادگیری لذت بیشتری خواهد برد.

 

نکات برتر آموزشی

 • همیشه در یک اتاق ساکت و آرام در خانه خود و به دور از هرگونه حواس پرتی، درس هایی را برای ترفندهای جدید شروع کنید.
 • آموزش را به جلسات کوتاه اما منظم بسپارید تا سگ شما خسته نشود.
 • صبور باشید، دقیقاً مثل برخی از ما انسان ها، سگها نیز نرخ مختلفی در یادگیری دارند. بنابراین اگر سگ شما بلافاصله یک آموزش را فرا نگرفت نگران نباشید.
 • همیشه با چیزی که سگ شما انجام می دهد آموزش را پایان دهید، بنابراین جلسه به طور مثبت پایان می یابد.
 • خوش بگذره!

 

آنچه در این آموزش مطالعه خواهید نمود:

 

3 تمرین نشستن، دراز کشیدن و فراخوانی برای سگ

1- نحوه تربیت یک سگ برای نشستن
آموزش نشستن به سگتان حرکت بسیار خوبی برای شروع آموزش است. یادگیری آنها می تواند یک رفتار واقعاً ارزشمند باشد.

به عنوان مثال، یادگیری نشستن سگ در کنار لبه ها می تواند عبور از جاده ها را ایمن تر کرده و از سگ خود بخواهد هنگام سلام و احوالپرسی به مردم بنشیند، به این معنی است که مردم احساس امنیت بیشتری می کنند و احتمال اینکه سگ بر روی آنها بپرد از بین می رود.

به سگ خود بیاموزید که در شش مرحله بنشیند:

 1. با سگ خود در حالت ایستاده، یک تشویقی مورد علاقه و خوشمزه را نزدیک بینی او بگیرید.
 2. تشویقی را نزدیک بینی سگ خود نگه دارید، دست خود را به صورت قوس بالای سر او به سمت عقب حرکت دهید. همانطور که سگ سر خود را برای دنبال کردن تشویقی بالا می آورد، پایین تنه او روی زمین می رود. لحظه ای که می نشیند، او را تحسین می کنید و به او کمی تشویقی بدهید.
 3. این کار را چند بار در جلسات کوتاه اما منظم انجام دهید.
 4. از آنجا که سگ همیشه برای نشستن منتظر تشویقی است، به زودی خواهید دید که مدت طولانی تری نشسته است. اکنون که می رود بنشیند می توانید کلمه ی “نشستن” را به تمرین اضافه کنید. مراقب باشید قبل از اینکه سگ به موقعیت خود برسد این حرف را نزنید وگرنه ممکن است آن را با حرکت دیگری اشتباه مرتبط کند.
 5. این کار را چند بار در جلسات کوتاه اما منظم انجام دهید.
 6. در انتها برای اینکه سگتان آموزش خود را تمام کند، جایزه خوبی به او بدهید.

 3 تمرین نشستن، دراز کشیدن و فراخوانی برای سگ

 

2- نحوه تربیت سگ برای دراز کشیدن
هنگامی که سگ شما بر “نشستن” تسلط یافت، وقت آن است که به آنها دراز کشیدن را یاد بدهید. این یک رفتار مفید است برای زمانی که  می خواهید سگ شما در خانه و یا محل مورد نظرتان دراز کشیده و مستقر گردد.

در حالی که سگ شما در وضعیت نشسته قرار دارد و شما در دست خود یک تشویقی دارید، دست خود را از سمت بینی سگ به سمت سینه او حرکت دهید و سپس به سمت پایین به سمت زمین حرکت کنید. به سگ خود یاد بدهید که در شش مرحله آسان دراز بکشد:

 1. سگ شما بعد از اینکه بطور کامل دراز کشید، به او تشویقی بدهید و یا با دست کشیدن بر روی سر او را نوازش کنید.
 2. این کار را چند بار در جلسات کوتاه اما منظم انجام دهید.
 3. هنگامی که سگ شما به راحتی دارد در حالت دراز کش قرار می گیرد، می توانید کلمه “پایین” را بگویید.
 4. این کار را چند بار در جلسات کوتاه اما منظم انجام دهید.
 5. در حالی که سگ شما دراز کشیده است به او تشویقی بدهید. این باعث می شود که او دراز بکشد.

نکته اضافی:
در مکان های مختلف تمرین کنید. هنگامی که سگ شما توانست این تمرین را بخوبی در خانه انجام دهد، در محیط های شلوغ که می تواند حواس سگ را پرت کند مانند باغ یا پارک محلی، تمرین را ادامه دهید.

3 تمرین نشستن، دراز کشیدن و فراخوانی برای سگ

3- چگونه به سگ خود آموزش دهید که وقتی او را صدا می کنید پیش شما بیاید
برای اینکه به سگ خود بیاموزید که به سمت شما بازگردد، باید بیاموزید که این تمرین بسیار هیجان انگیز است.

این یک رفتار واقعاً مهم برای آموزش سگ شما است زیرا به ایمن نگه داشتن او کمک می کند و به این معنی است که می توانند از یک گردش بدون استرس لذت ببرند و از آن بهره مند شوند.

به سگ خود بیاموزید که در شش مرحله آسان به شما مراجعه کند:

 1. شما برای تشویق سگ خود برای بازگشت به یک انگیزه نیاز دارید. یک خوراکی واقعا خوشمزه یا یک بازی سرگرم کننده با یک اسباب بازی. اسباب بازی یا غذا را به سگ خود نشان دهید.
 2. چند قدم فرار کنید، سپس نام سگ خود را صدا کنید و با لحنی دوستانه و هیجان انگیز بگویید. بیا پایین، پایین آمدن نیز می تواند آنها را ترغیب به بازگشت کند.
 3. هنگامی که سگ شما به سراغ شما آمد، قلاده او را به آرامی نگه دارید و یا به او تشویقی بدهید یا اجازه دهید با اسباب بازی، بازی کند.
 4. فاصله خود را از سگ خود به تدریج افزایش دهید، تا اینکه در نهایت می توانید سگ خود را به داخل و خارج از باغ یا از یک اتاق به اتاق دیگر صدا کنید.
 5. باکمک یک دوست یا شریک زندگی خود به نوبت  قلاده سگ را آرام نگه دارید، در حالی که نفر دیگر به فاصله دور از سگ ایستاده است. سپس سگ را صدا کنید تا پیش شما بیاید. (فراموش نکنید که هر بار موفقیت سگ را ستایش کنید.)
 6. هنگامی که سگ شما این تمرین را نیز بصورت کامل فرا گرفت، می توانید در فضای بیرون از منزل تمرین را ادامه دهید.

نکات اضافی:
فقط زمانی سگ خود را فراخوانی کنید که قصد دارید از سگ خود تمجید کنید و یا به او تشویقی و یا اسباب بازی مورد علاقه او را بدهید. الکی سگ خود را صدا نزنید تا پیش شما بیاید. زیرا این کار به مرور باعث می شود که دفعه دیگر که او را صدا می کنید احتمال بازگشت آنها کمتر می شود.
هنگام تمرین این دستور در پیاده روی (بیرون از خانه)، همیشه غذاهای مورد علاقه و اسباب بازی های مورد علاقه سگ خود را با خود ببرید تا بتوانید پس از صدا کردن به او پاداش دهید.

دوست عزیز، مقاله “3 تمرین نشستن، دراز کشیدن و فراخوانی برای سگ” از سایت www.rspca.org.uk توسط تیم نویسندگان My Pet Corp ترجمه و در اختیار شما قرار گرفته است. ممکن است نحوه ترجمه آن در بعضی قسمت ها دچار اشکال باشد. خرسند خواهیم شد در صورت وجود این مشکل آن را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مقالات

10 ماده غذایی مضر برای پرنده
تغذیه پرنده
تیم نویسندگان

10 ماده غذایی مضر برای پرنده

10 ماده غذایی مضر برای پرنده، پرندگان موجوداتی اجتماعی هستند. بسیاری از صاحبان پرنده ها، وعده غذایی خود را با پرنده خود شریک می شوند.

ادامه مطلب »