9 نقطه عطف سال اول سگ

در زمان مطالعه این مقاله، از گوش دادن به موسیقی نیز لذت ببرید.

9 نقطه عطف سال اول سگ

9 نقطه عطف سال اول سگ

9 نقطه عطف سال اول سگ که باید آنها را به خوبی بشناسید و از سربلند بیرون بیایید. در دنیا موارد خیلی معدودی برای شما پیش می آید که بتواند هیجان انگیزتر از اولین سال حضور توله سگ تان در خانه باشد. زمانی که همه چیز جدید است و توله سگ شما با سرعت تقریباً غیرقابل توقف در حال رشد و یادگیری است.

از روزی که توله سگ خود را به خانه می آورید تا روزی که رسماً به قلمرو سگ های بزرگسال پا می گذارد، هر نقطه عطفی که به آن وارد می شوید یادآور شادی های زندگی با سگ ها و انتقال های مهیجی است که باعث می شود همه آن سختی ها و شب بیدار ماندن ها را به فراموشی بسپارید.

9 نقطه عطف سال اول سگ

9 نقطه عطف سال اول سگ

1. روز “Gotcha”
روز Gotcha، همچنین به عنوان روز فرزندخواندگی شناخته می شود. یکی از مهمترین نقاط عطف برای توله سگ شما و خود شماست. وقت خود را برای کاوش سگ خود در خانه جدیدش اختصاص دهید و تعداد زیادی اسباب بازی جویدنی تهیه کنید تا او برای سرگرمی از آنها استفاده کند و به دنبال مواردی مانند مبلمان، کفش و سیمهای برق خانه شما نباشد.

در این روزهای ابتدایی که توله سگ از خانه جدید خود بازدید می کند صبور باشید. او هنوز نمی داند از او چه انتظاری دارید و ممکن است با قرار گرفتن در یک محیط ناآشنا کمی استرس داشته باشد. با این حال، با عشق و توجه فراوان، زمان بیشتری را در کنار او صرف کنید.

 

2. دیدار با دامپزشک
توله سگ جدید شما به زودی باید با دامپزشک خود ملاقات کند، زیرا توله سگها در سال اول خود به واکسیناسیون زیادی احتیاج دارند. همچنین بهتر است در صورت بروز هرگونه سوال یا اتفاق ناگوار، توله سگ خود را در اسرع وقت به دامپزشکی برسانید و از درمان خانگی جداً خودداری نمایید.

9 نقطه عطف سال اول سگ

هرگونه مدارک پزشکی را که هنگام تحویل توله سگ خود به شما ارائه شده است همراه داشته باشید. سگ ها اولین واکسیناسیون خود را تقریباً در هشت هفتهگی انجام می دهند اما طی چند هفته آینده به تقویت کننده ها احتیاج دارند. تقویت کننده بعدی معمولاً در حدود 12 هفتگی و مجموعه سوم و آخر در هفته 16 ام تجویز می شود (این برنامه واکسیناسیون توله سگ می تواند به شما ایده خوبی از زمان نیازهای او بدهد).

 

3. آموزش پایان خانه
با آموزش مداوم در خانه، توله سگ شما نباید در طول دو یا سه ماهه از اولین روز آموزش در خانه دستشویی کند.برای اطمینان از اینکه هیچ مشکلی ندارید، توله سگ خود را با یک برنامه منظم بیرون بیاورید. در بیرون از خانه صبور باشید و اجازه بدهید تا او محیط را بکاود و زیر پا بگذارد، در این هنگام به جملات تشویقی او را همراهی کنید.

اگر در خانه سگ شما دستشویی کرد، بدون دعوا کردن یا نگاه کردن با خشم، آنرا تمیز کنید. در غیر اینصورت سگ شما، شما را در آموزش رفتن به دستشویی در خارج از خانه همراهی نخواهد کرد. و هنگامی که او سرانجام درخواست بیرون رفتن کرد، جشن بگیرید!

9 نقطه عطف سال اول سگ

4. شروع تعامل با سگهای دیگر
12 هفته اول زندگی یک توله سگ در هنگام معاشرت بسیار مهم است، بنابراین مهم است که توله سگ شما قبل از سه ماهگی شانس دیدار با سگهای دیگر را داشته باشد. بعد از هفت هفته شروع کنید، از آن زمان که توله سگ شما اولین دور واکسیناسیون را انجام می دهد.

کلاسهای توله سگ و همچنین گروههای بازی توله سگ و آوردن توله سگ برای ملاقات با سگهای دوستان و اعضای خانواده راه خوبی برای شروع است.

 

5. پاسخ دادن به نام او
ممکن است چند هفته طول بکشد تا توله سگ نام خود را یاد بگیرد، بسته به اینکه به طور مداوم صدا کردن نام استفاده می شود و از چه نوع تکنیک های آموزشی استفاده می شود. برای اینکه توله سگ شما گیج نشود. اگر برای سگ خود یک نام کامل و چند نام مستعار و مخفف انتخاب کرده اید، بهتر است در چند ماه اول فقط او را با نام کامل صدا کنید و منتظر بمانید. بعد از اینکه او براحتی با این نام آشنا شد، می توانید نام یا نام های مستعار دیگر او را امتحان کنید.

 

یک نوشته عالی درباره “انتخاب بهترین غذای سگ” مطالعه آن را از دست ندهید.

 

6. از دست دادن دندان های کودکی خود (دندان شیری)
بله، توله سگها نیز دندانهای شیری خود را از دست می دهند! دندانهای کودکی توله سگ شما (که بعضی اوقات دندان های شیری نیز نامیده می شوند) از حدود ماه چهار شروع به ریزش می کنند و آنها باید تا ماه هفتم یک مجموعه جدید از دندان بزرگسال داشته باشند. تعجب نکنید اگر در خانه، هیچ دندان توله سگی پیدا نکردید. زیرا اکثر توله سگها در نهایت آنها را می بلعند. آنها بسیار کوچک هستند!

وقتی دندان بزرگسال توله سگ شما در آمد، شروع به عادت دادن او به مسواک زدن منظم کنید، زیرا هرچه زودتر توله سگ خود را با احساس زدن مسواک عادت دهید ، بهتر است.

 

7. اسپای / خنثی
توله سگها را می توان از هشت هفتهگی عقیم کرد، اما بین ماههای شش تا نه این کار بیشتر شیوع دارد و ترجیح داده می شود رشد اسکلت و بلوغ کافی، به ویژه در نژادهای بزرگتر سگ فراهم شود.

9 نقطه عطف سال اول سگ

8. کلاسهای آموزشی
کلاس توله سگ بیشتر در مورد معاشرت است، اما تا هفت یا هشت ماهگی توله سگ شما باید برای کلاس آموزشی آماده باشد. در آنجا، او مهارت های مهم اطاعت مانند “نشستن” ، “ماندن” ، “ترک آن” ، “پاشنه” و “آمدن” را یاد خواهد گرفت. توجه داشته باشید که شما می توانید در خانه نیز این آموزش ها را به سگ خود بدهید. فقط به یاد داشته باشید اگر می خواهید خود به سگتان در خانه آموزش دهید، می بایست در این دوران سگ شما با سگ های دیگر معاشرت داشته باشد.

 

9. اولین تولد
در اینجا یک نقطه عطف مهم است که قطعا ارزش آن را دارد! در اولین تولد توله سگ شما، او باید تمام نقاط عطف این لیست را داشته باشد و در راه رسیدن به یک بزرگسال دوست داشتنی و خوش رفتار باشد.سپس باید خود را آماده کنید برای دوران بعدی که از راه می رسد، سالهای نوجوانی سگ شما! دورانی که باید با صبر و حوصله از پس آن بر آیید.

دوست عزیز، مقاله “9 نقطه عطف سال اول سگ” از سایت www.thesprucepets.com توسط تیم نویسندگان My Pet Corp ترجمه و در اختیار شما قرار گرفته است. ممکن است نحوه ترجمه آن در بعضی قسمت ها دچار اشکال باشد. خرسند خواهیم شد در صورت وجود این مشکل آن را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مقالات

10 ماده غذایی مضر برای پرنده
تغذیه پرنده
تیم نویسندگان

10 ماده غذایی مضر برای پرنده

10 ماده غذایی مضر برای پرنده، پرندگان موجوداتی اجتماعی هستند. بسیاری از صاحبان پرنده ها، وعده غذایی خود را با پرنده خود شریک می شوند.

ادامه مطلب »